Whatsapp

Ürün Filtre

Alt Kategoriler
Renk
Daha Fazla... Daha Az
Figür
Daha Fazla... Daha Az
Fiyat Aralığı
TL TL
Filtre
 • Filografi Malzemeleri

  Filografi Sanatını İcra Etmek İçin Gerekli Filografi Malzemelerinden Filografi Teli ve Filografi Çivilerini Bulabileceğiniz Kategorimizde Tüm Filografi Malzemeleri  Nisa Aksesuarın dadır.

 • Filografi Tahtası

  Çivi sanatı adıyla da bilinen filografi, Osmanlı Devletinde de oldukça yaygındı. Filografi için çivilerin arasından isterseniz ip isterseniz de tel geçirebilirsiniz. İp olarak genelde kalın ip, yün vb tercih ediliyor, bu ürünlerin hem çok renk seçeneği olması hem de kolayca çivi arasından geçirilmesi ve tabii ki her yerde kolaylıkla bulunması çok tercih edilme sebeplerinden

 • Tel Kırma Malzemeleri

  Tel kırma malzemeleri ve Modelleri En uygun Fiyatlarla!

 • Filografi Teli

  Filografi ahşap bir zemin üzerine çakılmış çiviler arasından teller geçirilerek belli örgü teknikleri kullanılarak çeşitli desenler meydan getirilmesi sanatıdır.

Bu kategoride toplam 286 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 286 ürün bulunmaktadır
Filografi Nedir?
   

En basit hali ile filografi ahşap bir plaka üzerine belirli bir model ve sıra ile çivi çakılması sonrasında bu çivilerin içerisinden ip veya tel geçirilmesi sonucunda değişik desen ve motifler oluşturmaktır.

Hangi kalınlıkta tel kullanmalıyız?
   

Genel olarak filografi teli olan 30 no kalınlık tabiri kullanılan teller kullanılması daha çok tercih edilir. Fakat farklı kalınlıklar da kullanabilirsiniz bu tamamen sizin yapacağınız işe göre değişir.

filografi ile neler yapılabilir?
   

Son zamanlarda belirli sanatçılar, portre ve ünlü tabloları, manzara, futbol takım amblemleri gibi örnekler filografi olarak icra ve tercih etmişlerdir.

Filografi Malzemeleri Nelerdir?
   


Ahşap Plaka:
Düz ahşap bir plakaya ihtiyacımız var; sunta başlangıç için ama genel olarak kişinin rahat tutabileceği ve esneyerek sonradan çıkmaması için kavak kontro 8 mm 10 mm 12 mm kalınlıklarda ahşap kullanılmalıdır çivi çakma kısmında daha kullanışlı olacaktır.
Yine başlangıç için 20×30 30x40 40x40 40x60 60x80 ölçülerinde 8mm sunta yada kavak kontra tercih etmeniz uygun olacaktır.

Filografi Malzemeleri Nelerdir?
   

Kumaş:
Bu malzeme ahşap kaplamak isterseniz gerekecek yani kullanmanız zorunlu değil. Zemin kumaşı olarak genel olarak mobilyacıların kullandığı kaplama kumaşı kullanılır yada genel tercih en çok kadife kumaş , peluş gibi seçenekleriniz de mevcuttur
Kumaşın eksen olup gergi yaparak ahşaba tutturulması ve deseni üzerine çizmeniz gerekecektir.

Filografi Malzemeleri Nelerdir?
   

Çivi:
Filografi yapmak için yüzlerce farklı çivi seçebilirsiniz. Farklı, renk renk çiviler günümüzde çok kolay bulunabiliyor fakat filografi çivisi farklıdır boy en ve başlık olarak . En yaygın olarak topbaş çiviler kullanılsa da başlangıçta çivi çakmaya eliniz alışana kadar düzbaş çivi tercih etmeniz daha uygun olacaktır ayrıca çivi çakma aparatı olan aparat ile çivi çakma aralıklarını aynı hiza da ve aynı boyda çakarak daha muntazam ve daha simetrik bir hale getirebilirsiniz .

Filografi yapmak için gerekli model ve malzemeleri nereden edinebilirim?
   

Nerelerde satılır ?
Modelleri genel olarak internette bulabilir yada sitemizde bulunan üzeri desenli hazır kavak kontro ağaçlarımizi tercih ederek satın alabilirsiniz

Filografi malzemelerinin internette hobizubi.com da toplu olarak alabilirsiniz , tuafiye gibi yerlerden parça parça kendiniz toplayabilirsiniz. Ürünleri kendiniz toplarsanız tabii ki daha uygun fiyatlara gelecektir. Bu malzemeleri alacağınız kalite ve ürünlere bağlı olarak 50 ila 100 TL den başlayan fiyatlarla temin etmeniz mümkündür.


İncelediğiniz Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü