Whatsapp

Boncuk Çeşitleri

Kristal Boncuk, Hematit boncuk, Ametist, Nazar Boncuk, Doğal Taş, Miyuki, miyuki kum, ipe dizili Çin camı boncuk, Jablonex, ipe dizili oyalık Boncuk ve birçok cam boncuk çeşitlerimiz ile sizlere en iyi kalitede ürün ve hizmet vermekteyiz.

Canlı renklere sahip olmasıyla ön plana çıkan polyester inci boncuk modelleri parlak görünümüyle de dikkat çekiyor. 100 adetlik dizi halinde satışa sunulan ürün modelleri ile birbirinden şık takı tasarımları hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli süslemelerde de bu boncuklardan faydalanarak ortaya çok daha etkileyici süsleme çalışmalarının çıkmasını sağlamanız mümkün oluyor.

Kum boncuk çeşitlerimiz, dökme kilo işi tabiri kullanılan 3 boydan oluşan, minik boy, orta boy ve büyük boy yani 6/0 11/0 8/0 15/0 numaralı boylarımız bulunmakta.

Renk Bolluğu ortalama 100 renk seçenekte verilen sitemizde bulunan kategorilerden ulaşabilirsiniz.

Takı ve tespih yapımında kullanılan inci boncuk online satış adresi olan sitemizde aradığınız tüm ürün modellerini alternatifleri ile birlikte bulabilirsiniz. Takı tasarımları hazırlarken ihtiyaç duyabileceğini diğer ürün çeşitlerini de hemen şimdi gözden geçirerek sepetinize ekleyebilirsiniz. İnci boncukların şıklığından faydalanarak sipariş vermek için acele edin ve tükenmeden siz de düşük fiyat avantajından faydalanın! Aradığınız ne varsa sayfamızda 

Boncuk Çeşitleri

5632 ürün var.

Aktif filtreler

Pul boncuk nedir hangi yıllardan gelmektedir ve nerelerde kullanılır?
   

İlk çağlardan günümüze kadar insanlar, bazen yazılı bazen de çeşitli zeminlerin üzerini motiflerle bezeyerek dile getirmişlerdir.
Motif olarak kayalar üzerine oyma resimler, desenler, deri üzerine nakışlar işlenmiştir. Çok eskiden kıyafetler üzerine renkli taşlar, fayans parçaları, cam ve metallerle süslemeler yapılmış;
günümüzde de bu süsleme işlemleri pul, boncuk, inci, sim, straz materyalleriyle yapılmaktadır.
Pul boncuk vb. materyallerle süslenen abiye kıyafetler, çocuk kıyafetleri, spor
kıyafetler, takılar, aksesuarlar, çanta ve , ev dekorasyonu ve dekoratif örtüler günümüzde çok yoğun kullanılmaktadır.

Hangi alanlarda kullanılır?
   

Günümüzde çok rağbet gören pul ve boncuk işlemeleri deyim yerindeyse altın çağını yaşamaktadır. Öyle ki yalnızca el işlemesi olarak kalmayıp çok başlı sanayi makinelerinde seri olarak üretilmeye başlanmıştır.
Siz de bu faaliyeti başarıyla tamamladığınızda, bu güzel ve zevkli işlemeyi hayatınızın her anında kullanabileceğiniz gibi ekonomik olarak kendinize gelir de sağlayabilirsiniz.
Tekstil sektörü oya işleme patik bebek kıyafetleri mendiller süslemeler masa süsleri tabelalar gibi bir çok alanda kullanılmaktadır

Pul boncuk nasıl işlenir?
   

Boncuk ile pul işleme:
Tek tek gruplar halinde veya bir desen içini doldurmak için yapılabilir.
İğne kumaşın yüzüne çıkartılır. Pulun yüzü üste gelecek şekilde iğneye bir pul ve bir boncuk geçirilir.
İğne pulun ortasından batırılır ve kumaşın tersine geçirilir.
İşlem devamlı tekrarlanır.
İğne kumaşın yüzeyine çıkartılır ve iğneye pul takılır.
İğne pulun sağından ve dibinden batırılır.
İğne batırılan yerden sola doğru bir pul boyu
mesafeden kumaşın yüzüne çıkarılır.
İkinci pul takılır. İğne birinci pulun ortasından
batırılarak soldan bir pul boyu mesafeden
kumaşın yüzüne çıkartılır.
İşlem tekrarlanarak yan yana pullar dikilir.
İşlemeye sağdan sola başlanır. Pulun yüzü ters tarafa gelmelidir.